منو

جمعه, 30 شهریور 1397 - Fri 09 21 2018

آموزش مجازی

A+ A A-

جشن شکرگذاری قرآن در کانون علویون رودان برگزار می شود

جشن شکرگذاری قرآن در کانون علویون رودان برگزار می شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از هرمزگان، پیامبر رحمت و مهربانی(ص) فرمودند: « این قرآن نور روشن، ریسمان محکم فضیلت بزرگ و مرتبه بلندی است و مایه شفا و سعادت است و هرکس از قرآن روشنایی طلب نماید خداوند او را منوُر گرداند و اگر امورش را به آن واگذارارد خداوند اور را حفظ کند و هرکس به قرآن اوسل جوید خداوند نجاتش بخشد و هرکس ملازم قرآن شود بلند مرتبه گردد ...».

 

خداوند در قرآن یکی از ویژگیهای بندگان راستین را توجه خاص به تربیت فرزند و خانواده میداند؛ تربیتی که اگر همراه انس با قرآن باشد کودک از همان دوران اولیه زندگی، آیندهای روشن و سالم در انتظارش خواهد بود.

 

کانون فرهنگی هنری علویون که با محوریت ترویج فرهنگ قرآنی در مسجد جامع شهر رودان در حال ارائه خدمت به جامعه هدف می باشد هرساله و به صورت مستمر به منظور ترویج فرهنگ قرآنی، کارگاه های آموزش قرآن در رشته های روخوانی و روانخوانی ویژه دختران و پسران مقطع تحصیلی سوم ابتدایی را برگزار می کند.

 

مهدی نایبی، مدیرمسئول کانون فرهنگی هنری علویون از برگزاری کارگاه های آموزش قرآن به عنوان شاخص ترین برنامه کانون یاد کرد و گفت: هرساله با همکاری دبستان های «دانش» و «بینش» شهرستان رودان، کارگاه های آموزش قرآن ویژه دانش آموزان دختر و پسر 9 ساله برگزار می شود.

 

 

وی با اشاره به شرکت 350 نفر از دانش آموزان پایه سوم مقطع دبستان در کارگاه های آموزش قرآن سال جاری، افزود: از این تعداد 200 نفر دختر و 150 نفر پسر بودند.

 

مدیرمسئول کانون فرهنگی هنری علویون مسجد جامع رودان ادامه داد: کلاس های آموزش قرآن ویژه دختران روزهای چهارشنبه هر هفته از ساعت 11 تا 12 و پسرها روزهای شنبه و دوشنبه از ساعت 15 تا 16 برگزار می شد.

 

وی با بیان اینکه کارگاه های آموزش قرآن دختران زیر نظر سرکار خانم باقری از مربیان برجسته قرآنی شهرستان رودان دایر شده بود، اضافه کرد: کار مربیگری بخش برادران نیز بر عهده بهنام حسینی از مربیان قرآنی ممتاز رودان بود.

 

نایبی به فلسفه برگزاری جشن شکرگذاری قرآن در کانون فرهنگی هنری علویون اشاره و بیان کرد: این جشن با هدف انس هرچه بیشتر کودکان و نوجوانان با قرآن، ایجاده خاطره ای شیرین از کسب مهارت روخوانی و روانخوانی قرآنی و همچنین تشویق و ترغیب کودکان و نوجوانان به گرایش به سمت فراگیری قرآن برگزار می شود.

 

وی افزود: جشن شکرگذاری قرآن، اواخر اردیبهشت ماه سال جاری با حضور کودکان و نوجوانان شرکت کننده در کارگاه های آموزش قرآن کانون، خانواده های این دانش آموزان و اعضای کانون فرهنگی هنری در مسجد جامع شهرستان رودان برگزار خواهد شد.

 

 

این فعال فرهنگی به تشریح برخی دیگر از برنامه های شاخص قرآنی کانون علویون اشاره کرد و گفت: اجرای طرح «جزءخوانی خانه به خانه» از شاخص ترین برنامه های قرآنی است که هر هفته در منزل یکی از همسایگان مسجد برگزار می شود.

 

وی، احیا و نشر فرهنگ قرآنی، فراهم نمودن زمینه انس و الفت هرچه بیشتر با کلام وحی و صله رحم و دید و بازدید از همسایه های مسجد را از اهداف اجرای طرح جزءخوانی خانه به خانه برشمرد.

 

نایبی افزود: اجرای طرح تلاوت نور از دیگر برنامه های قرآنی کانون فرهنگی هنری علویون است که هر شب بین نماز مغرب و عشا در مسجد جامع شهرستان رودان برگزار می شود.

 

وی از برگزاری جشن تولد اعضای کانون در طول سال به عنوان یکی از برنامه های جذاب برشمرد و عنوان کرد: برگزاری اردوهای درون شهرستانی و درون استانی به ویژه اعزام اعضا به اماکن زیارتی امامزاده سید سلطان محمد(ع) بخش دیگری از برنامه های کانون علویون است.

 

کانون فرهنگی هنری علویون پس از اینکه کودکانی 9 ساله به سطحی از دانش، توانایی و مهارت دست می یابد که به راحتی قادر است قرآن را تلاوت کند به منظور تشویق و ترغیب آنان برای شرکت در دوره های پیشرفته آموزش و فراگیری علوم قرآنی، جشن شکرگذاری قرآن برگزار می کند.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مجوز استفاده از قالب مذهبی یاسین براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید