منو

سه شنبه, 01 آبان 1397 - Tue 10 23 2018

آموزش مجازی

A+ A A-

ترویج معارف اهل بیت از اهداف مهم سفر کاروان سفیران کریمه است

ترویج معارف اهل بیت از اهداف مهم سفر کاروان سفیران کریمه است
خبرگزاری شبستان: روحانی کاروان سفیران کریمه، اشاعه و ترویج فرهنگ و معارف اهل بیت(ع) را یکی از اهداف مهم سفر کاروان سفیران کریمه برشمرد و گفت: تنها راه خنثی سازی توطئه های دشمنان اسلام تمسک به قرآن و توسل به اهل بیت(ع) است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از هرمزگان، حجت الاسلام محمد اسماعیل خورشیدی در همایش کریمه اهل بیت(س) در دهستان حکمی ضمن تسلیت به مناسبت درپیش بودن سالروز وفات حضرت معصومه(س)، عنوان کرد: سفیران کریمه در راستای ایجاد فضای معنوی در ایام وفات آن بانو، فراهم نمودن ارتباط  و انس و الفت  بیشتر مردم با کریمه اهل بیت و ترویج فرهنگ زیارت، به شهرهای مختلف استان هرمزگان سفر خواهند کرد.

 

وی معرفی و شناساندن ابعاد شخصیتی حضرت معصومه(س)، را از دیگر از اهداف این سفر ذکر کرد و افزود: حضرت معصومه(س)، دختر امام، خواهر امام و عمه امام که پیرامون شخصیت آن بانو از چهار امام معصوم روایت صادر شده است.

 

حجت الاسلام خورشیدی ادامه داد: امام رضا(ع) می فرماید: «هرکس حضرت معصومه (س) را در قم زیارت کند، مرا زیارت کرده است» و یا امام جواد(ع) می فرماید: «هرکس عمه مرا در قم زیارت کند، بهشت بر او واجب می شود».

 

وی یادآور شد: هنوز پدر بزرگوار حضرت معصومه(س) بدنیا نیامده بود که امام صادق(ع) شهر قم را ستوده اند و از آن به عنوان شهر اهل بیت یاد کرده و فرموده اند: «بزودی از فرزندان من، دختری به نام فاطمه اینجا دفن می شود».

 

این کارشناس دینی با اشاره به زیارتنامه آن حضرت، خاطرنشان کرد: در میان بانوان اهل بیت، دو نفر زیارت ماثوره دارند، یکی حضرت زهرا(س) و دیگری حضرت معصومه(س) که زیارت حضرت معصومه را امام رضا(ع) با آداب خاص بیان فرموده اند.

 

وی از اقبال و توجه خاص بزرگان در طول تاریخ به زیارت و حرم این بانوی با کرامت به عنوان نکته ای مهم نام برد و بیان کرد: از اصحاب ائمه(ع) تا کنون، همه علما تواضع ستودنی در مقابل حرم این بانو دارند و کرامات زیادی هم از ایشان صادر شده است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مجوز استفاده از قالب مذهبی یاسین براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید