منو

سه شنبه, 01 آبان 1397 - Tue 10 23 2018

آموزش مجازی

A+ A A-

کانون های مساجد در تربیت جوان خوش فکر و مومن انقلابی کوشا باشند

کانون های مساجد در تربیت جوان خوش فکر و مومن انقلابی کوشا باشند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از هرمزگان، حجت الاسلام و المسلمین محمد علی لبخندان در دیدار با مدیران و رابطین واحد خواهران کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان میناب، ضمن قدردانی از فعالان عرصه فرهنگی مساجد، از مدیران کانون های مساجد به عنوان فرماندهان جنگ نرم یاد کرد و گفت: دشمن پس از پی بردن به قدرت دفاعی نظام جمهوری اسلامی در دوران هشت سال دفاع مقدس، برای ضربه زدن به این نظام، با همه توان، ابزار و قدرت جنگ فرهنگی علیه ملت مسلمان ایران آغاز کرد که تا به امروز با درایت مقام معظم رهبری(حفظه الله) و هوشیاری و در صحنه بودن آحاد مردم به ویژه بچه مسجدی ها همه نقشه هایش نقش برآب شده است.

وی درد دین داشتن را یکی از ویژگی های بارز اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد دانست و با اشاره به اینکه این درد از معدود دردهایی است که آرامش روحی و روانی را برای فرد به ارمغان می آورد، افزود: کار فرهنگی اثرگذار و اثربخش نیازمند ایده خلاقانه و گاهی چنان ساده است که شاید خیلی راحت از کنار آن بگذریم.

 

حجت الاسلام و المسلمین لبخندان ادامه داد: بسیاری از پیشکسوتان کار فرهنگی که امروز از نمازگزاران جدی و پروپا قرص مساجد هستند، مسجدی شدن خود را مدیون پدربزرگ یا مادربزرگ هایشان می دانند که در کودکی دست آنها را می گرفتند و با خود به مسجد برای شرکت در نماز جماعت و سایر برنامه های فرهنگی مذهبی می بردند.
 

وی عنوان کرد: کار فرهنگی برای افراد، پایگاه اجتماعی و منزلت فرهنگی خاصی به همراه دارد که همگی در این راه و برای نصرت و یاری دین خدا به شدت به آن نیازمند هستیم.

 

این استاد اخلاق حوزه، طرح شدن بحث تهاجم فرهنگی توسط رهبر انقلاب اسلامی(دامه برکاته) را ناشی از اهمیت مقوله فرهنگ برشمرد و یادآور شد: رهبری در یکی از سخنان خود فرمودند: «فرهنگ در حاشیه نیست، در حاشیه اقتصاد و سیاست نیست، بلکه اقتصاد و سیاست هستند که در حاشیه فرهنگ هستند».

 

وی به تشریح هجمه های فرهنگی و طرح شبهات توسط دشمن پرداخت و تاکید کرد: فعالان فرهنگی مساجد باید با ارتقا سطح دانش و معلومات خود زیر نظر امام جماعت، به تقویت بینش و بصیرت در خود و جامعه پیرامونیشان اقدام کنند و توان پاسخگویی به شبهات را داشته باشند.

لبخندان با اشاره به اینکه همواره از ابتدای خلقت تا کنون، دو جبهه حق و باطل وجود داشته و به موازت همدیگر نیز پیش رفته اند، اذعان کرد: همیشه جبهه باطل از نظر عده و ثروت در اوج و جبهه حق به سختی و کمبود نیرو مواجه بوده اند، اما نیروی ایمان و نصرت الهی همواره به یاری جبهه حق آمده است.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از سردمداران جبهه باطل از فرعون و یزید گرفته تا یزیدیان و مستکبرین زمان ما نظیر صدام و ..، همگی به زباله دان تاریخ پیوسته اند اما هر روزه بر عظمت نام مبارک سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و شهدای اسلام از صدر اسلام تا دفاع مقدس و مدافعان حرم افزوده می شود.

دبیر کمیته علمی کنگره بین المللی امام سجاد(ع) با ذکر این نکته که امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و خون پاک شهدای والامقام، بستر کار برای جبهه حق توسط شما فعالان کانون های فرهنگی هنری مساجد فراهم شده است؛ منتظر کمک های ناچیز نهادهای فرهنگی دولتی نباشید و با بهره گیری از ظرفیت های مردمی در تربیت نیروی های خوش فکر، خلاق، شجاع، آینده نگر و مومن انقلابی کوشا باشید و با این روش دین خدا را یاری کنید.

وی تصریح کرد: جبهه حق در مقابل هجمه های پر زرق و برق دشمن چاره ای جز صبر و استقامت ندارد و یقین بدانید که سنت الهی به پیروزی جبهه حق تعلق دارد.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مجوز استفاده از قالب مذهبی یاسین براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید