منو

سه شنبه, 01 آبان 1397 - Tue 10 23 2018

آموزش مجازی

A+ A A-

تبیین جایگاه زن در اسلام از اهداف همایش کریمه اهل بیت(س) است

تبیین جایگاه زن در اسلام از اهداف همایش کریمه اهل بیت(س) است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بندرعباس، حجت الاسلام و المسلمین محمد علی لبخندان در جلسه هماهنگی برگزاری همایش کریمه اهل بیت(س)، بررسی نقش زن در دفاع از حریم ولایت را یکی دیگر از اهداف همایش کریمه اهل بیت(س) برشمرد و اظهار کرد: آشنایی عموم مردم با جایگاه و سیره علمی و عملی حضرت معصومه(س) باید خروجی این همایش باشد.

وی در ادامه به جایگاه رفیع کریمه اهل بیت(س) اشاره کرد و افزود: از سه امام معصوم(ع) در رابطه با شخصیت حضرت فاطمه معصومه(س) روایت وجود دارد که زائران حرم این بانوی بزرگوار را به بهشت بشارت داده اند.

حجت الاسلام و المسلمین لبخندان با اشاره به علم و دانش کریمه اهل بیت(س)، خاطرنشان کرد: زمانی جمعی از شیعیان برای دریافت پرسش های خود به مدینه وارد شدند تا به محضر امام موسی کاظم(ع)برسند، وقتی به منزل آن حضرت رسیدند، باخبر شدند که آن بزرگوار در مسافرت هستند. ناگزیر سؤالات را نوشتند و به خانواده امام سپردند تا در سفر بعدی پاسخ ها را دریافت کنند. چند روز بعد که برای خداحافظی به در خانه امام آمدند، دیدند حضرت معصومه(س) پاسخ سؤالات را نوشته و آماده نموده استشادمان جواب ها را گرفتند. هنگام مراجعت، امام کاظم(ع) را دیدند و ماجرا را تعریف کردند. امام پاسخ های حضرت معصومه را خواندند و به تمجید از آن حضرت فرمودند: پدرش به فدایش باد.

وی اجرای برنامه به منظور معرفی سیره اهل بیت(ع) را هم تکلیفی دینی و هم عملی در راستای رشد فضایل اخلاقی در جامعه دانست و عنوان کرد: هرچه این همایش باشکوه تر برگزار شود، بهتر می تواند عشق و دلدادگی مردمان این خطه نسبت به ساحت اهل بیت(ع) به نمایش بگذارد.

در این نشست حجت الاسلام دهقان معاون آموزشی سپاه امام سجاد(ع) و سرگرد پاسدار اسلامی مسئول بسیج مساجد هرمزگان مطالبی آمادگی مجموعه سپاه امام سجاد(ع) برای همکاری و مشارکت در برگزاری همایش کریمه اهل بیت(س) را اعلام کردند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مجوز استفاده از قالب مذهبی یاسین براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید