منو

سه شنبه, 01 آبان 1397 - Tue 10 23 2018

آموزش مجازی

A+ A A-

کنگره امام سجاد(ع) الگویی در زمینه پرداختن به معارف اهل بیت(ع) است

کنگره امام سجاد(ع) الگویی در زمینه پرداختن به معارف اهل بیت(ع) است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بندرعباس، دکتر فریدون همتی در دیدار با اعضای ستاد برگزاری کنگره بین المللی امام سجاد(ع)، با اشاره به گزارش شش دوره برگزاری کنگره با محوریت هرمزگان، خاطرنشان کرد: مجموعه فعالیت های صورت گرفته در قالب کنگره بین المللی امام سجاد(ع) در سطح استانی، ملی و بین المللی بیانگر این است که راه بسیار خوبی انتخاب شده است و از این رو باید به عوامل آن تبریک گفت.

 

وی، تلاش برای ارتقای سطح کیفی برنامه ها در هر سال و همچنین گام برداشتن در جهت مردمی کردن این حرکت فرهنگی معنوی از نکات برجسته کنگره بین المللی امام سجاد(ع) ذکر کرد و افزود: ویژگی بارز این رخداد، مردم محوری آن است که سال به سال باید این بُعد پررنگ تر شود.

 

دکتر همتی، از تربیت حفاظ صحیفه سجادیه، ایجاد تحرک در استان های مختلف، حضور شیعه و اهل سنت در کنار هم، گسترش فعالیت ها در عرصه ملی و بین المللی را از دیگر شاخص های کنگره بین المللی امام سجاد(ع) نام برد و بیان کرد: همه این توفیقات بیانگر آن است که این برنامه به نحو احسن به سمت اهداف متعالی خود به پیش رفته است.

 

وی حمایت از این برنامه فاخر را وظیفه همگان به ویژه مسئولان دانست و تصریح کرد: مجموعه استانداری آمادگی خود را برای حمایت همه جانبه از کنگره بین المللی امام سجاد(ع) اعلام می دارد و در این راستا از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد.

 

کنگره امام سجاد(ع) عملیات فرهنگی بسیار اساسی است

 

محمد آشوری، عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی که به عنوان عضو افتخاری ستاد برگزاری کنگره در این دیدار شرکت کرده بود نیز با یادآوری اینکه این رخداد برای هفتمین سال در بیست و پنجمین روز از ماه محرم به میزبانی هرمزگان در بندرعباس برگزار می شود.

 

 

وی با اشاره به دیدار اعضای ستاد با علما، مراجع و مسئولان کشور، افزود: این اعضا سال گذشته با لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار کردند که وی تعابیر زیبایی از کنگره داشتند.

 

نماینده مردم بندرعباس در خانه ملت با اشاره به اینکه کنگره امام سجاد(ع) عملیات فرهنگی بسیار اساسی است که در سطح ملی و فراملی برگزار می شود، عنوان کرد: برای پیشبرد اهداف این جریان پویا نیازمند حمایت همه جانبه دستگاه های اجرایی به ویژه مجموعه استانداری هستیم.

 

وی، هدف از دیدار اعضای ستاد برگزاری کنگره بین المللی امام سجاد(ع) را ارائه گزارش و جلب حمایت مقام عالی دولت در استان هرمزگان ذکر کرد.

 

گفتنی است؛ در این دیدار با حضور علی علامه زاده دبیر کنگره، دکتر علیرضا درویش نژاد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، حجت الاسلام علی اکبر انصاری راد مدیرکل تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام مریدی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت، حجت الاسلام پهلوانی مسئول دبیرخانه کانون های مساجد برگزار شد، در قالب پخش کلیپی، فعالیت های ستاد برای برگزاری کنگره هفتم تشریح شد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مجوز استفاده از قالب مذهبی یاسین براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید