منو

یکشنبه, 01 مهر 1397 - Sun 09 23 2018

آموزش مجازی

A+ A A-

آمادگی حوزه علمیه برای مدیریت بخش مقالات کنگره امام سجاد(ع)

آمادگی حوزه علمیه برای مدیریت بخش مقالات کنگره امام سجاد(ع)

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بندرعباس، حجت الاسلام روح الله مختاری در دیدار با مدیر موسسه فرهنگی اندیشه های اسلامی سجادیه ضمن تبریک دهه امامت و ولایت، از کنگره بین المللی امام سجاد(ع) به عنوان الگوی فعالیت های فرهنگی در کشور نام برد و عنوان کرد: این رخداد مهم معنوی الگویی موفق در حوزه فعالیت های فرهنگی در سطح کشور است.

 

وی، ارائه کارهای نو و بدیع، اجرای برنامه های تاثیرگذار در حوزه جوانان و مساجد، استمرار و تداوم، چاپ و انتشار مقالات و سخنرانی ها، همدلی و اتحاد شیعه و اهل سنت در برگزاری این رویداد فرهنگی را از جمله دلایل الگو بودن کنگره بین المللی امام سجاد(ع) برشمرد.

 

حجت الاسلام مختاری با اشاره به ظرفیت علمی پژوهشی مدارس علمیه هرمزگان، خاطرنشان کرد: سالیانه بیش از 150 مقاله و اثر علمی از طلاب و اساتید حوزه علمیه استان هرمزگان به جشنواره های مختلف در سراسر کشور ارسال می شود.

 

وی از آمادگی حوزه علمیه استان هرمزگان برای مدیریت بخش پژوهشی و مقالات کنگره بین المللی امام سجاد(ع) خبر داد و یادآور شد: در صورت موافقت موسسه فرهنگی اندیشه های اسلامی سجادیه، از سال آینده بخش مقالات و پژوهش کنگره با مدیریت حوزه علمیه اداره خواهد شد.

 

مدیر حوزه علمیه استان هرمزگان بر انتقال تجربیات موفق هرمزگان در زمینه برگزاری موفق کنگره بین المللی امام سجاد(ع) به سایر استان ها تاکید کرد و گفت: باید در این زمینه کارگروهی تشکیل و نقاط قوت و ضعف شش دوره برگزاری این رخداد مهم و تاثیرگذار بررسی و ماحصل آن در اختیار استان های دیگر قرار داده شود.

 

وی افزود: استان هایی که می خواهند در زمینه ترویج معارف و سیره اهل بیت(ع) کار کنند، می توانند از استان هرمزگان به عنوان یک الگوی موفق در این زمینه استفاده کنند.   

 

گفتنی است؛ کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) هرساله در سالروز شهادت این امام همام(۲۵ محرم الحرام) به همت دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد هرمزگان و با حمایت ستاد عالی نظارت بر کانون‌های مساجد کشور، استانداری هرمزگان، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری سایر دستگاه‌های فرهنگی برگزار می‌شود.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مجوز استفاده از قالب مذهبی یاسین براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید