منو

سه شنبه, 01 آبان 1397 - Tue 10 23 2018

آموزش مجازی

A+ A A-

صحیفه سجادیه بهترین مرجع برای فهم دین کامل است

 
صحیفه سجادیه بهترین مرجع برای فهم دین کامل است

 

لیلا سورانی، نویسنده و مترجم فرانسوی ساکن کشور لبنان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری شبستان در بندرعباس با اشاره به سخنی از امام خمینی(ره) که فرمودند: «صحیفه سجادیه، قرآن صاعد است»، عنوان کرد: امام خامنه ای(حفظه الله) نیز بر مطالعه و تفکر در صحیفه سجادیه تاکیدات فراوانی دارند.

 

وی با اشاره به اینکه صحیفه سجادیه کتاب دعاست، افزود: عبارات ادعیه در صحیفه سجادیه بسیار زیبا، آهنگین و دلنشین است و انسان با مطالعه آن ارتباط قلبی با خداوند برقرار می کند.

 

این مولف و مترجم فرانسوی با یادآوری اینکه صحیفه سجادیه به بهترین شکل معارف شیعه را از طریق دعا و مناجات منتقل می کند، به اهتمام ویژه جوامع غربی به ادعیه اشاره و از این موضوع به عنوان یکی از عوامل انگیزه خود برای ترجمه صحیفه سجادیه به زبان فرانسوی یاد کرد و گفت: ترجمه صحیفه سجادیه به زبان های کشورهای غربی موجب جذب غربی ها به مکتب اهل بیت(ع) خواهد شد.

 

وی با اشاره به وجود موضوعات مختلف در صحیفه سجادیه، خاطرنشان کرد: صحیفه سجادیه به گونه ای است که به همه نیازهای بشر در قرون و اعصار مختلف پاسخ داده است و هرکس که به آن مراجعه کند به راحتی می تواند گمشده خود را بیابد.

 

 

سورانی در ادامه به دعای مکارم الاخلاق اشاره و بیان کرد: امام سجاد(ع) در قالب این دعا، شیوه ارتباط انسان با خدا و انسان با انسان دیگر را به زیباترین شکل تبیین فرموده است.

 

وی با اذعان به اینکه در این به همه ویژگی ها و خصوصیات بشر اشاره شده، خاطرنشان کرد: در دعای مکارم الاخلاق، هم درد و هم درمان مشکلات اخلاقی بشر بیان شده است.

 

این نویسنده فرانسوی ساکن لبنان تا کنون 27 جلد کتاب در رابطه با معرفی اهل بیت(ع) به زبان فرانسوی از جمله« دعای مکارم الاخلاق، صحیفه سجادیه، شرح صحیفه سجادیه، نفش امام سجاد(ع) بعد از قیام عاشورا و ... تالیف و یا ترجمه کرده است.

 

وی، ترجمه و تحلیل کتاب «انسان 250 ساله» اثر آیت الله العظمی سید علی خامنه ای و ترجمه ی کتاب «جهاد اکبر» از آثار امام خمینی(ره) به زبان فرانسوی را نیز در کارنامه دارد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مجوز استفاده از قالب مذهبی یاسین براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید