منو

سه شنبه, 01 آبان 1397 - Tue 10 23 2018

آموزش مجازی

A+ A A-

جایگاه مساجد و مسئولیت پذیری آن در حل و فصل بحران های اخلاقی و اجتماعی

مساجد می‌توانند جایگاه و مسئولیت بزرگی در حل و فصل بحران های اخلاقی و اجتماعی داشته باشند.

حجت الاسلام سید سعید رشادی، امام جمعه پارس آباد مغان در گفت و گو با خبرنگار مساجد نیوز درخصوص دیدگاه اسلام در رابطه با مسئله کودک آزاری و ماجرای منتهی به قتل دختر خردسال پارس آباد(آتنا اصلانی) گفت: «همچنان که اسلام فرموده است اگر در جامعه ارزش‌های دینی و اخلاقی حاکم باشد هیچگاه نباید چنین حوادثی در آن رخ دهد.در کشورهای غربی که ارزش های اخلاقی چندان اهمیت ندارد شاهد چنین حوادثی در سطح بالاتر هستیم، همین امر نشان می‌دهد ما باید به ترویج ارزش های انسانی و اخلاقی بپردازیم».
امام جمعه پارس آباد مغان درباره اینکه اتفاقاتی نظیر قتل آتنا اصلانی زنگ خطری برای دفاع و توجه به حقوق کودکان است، عنوان کرد: «اگرچه در قانون پیش بینی‌هایی صورت گرفته است اما مسئولان باید راهکارهایی را تعریف کنند که حقوق کودکان بیش از این جدی گرفته شود. امروزه ترویج مباحث اخلاقی از طریق منبر مساجد، صدا و سیما چندان تأثیرگذار نیست چراکه نوجوانان و جوانان ما بیشتر با آموزش و پرورش و شبکه های مجازی در ارتباط هستند بنابراین باید استادان دانشگاه، معلمان و والدین وقت کافی برای انتقال مسائل اخلاقی به فرزندان خود داشته باشند».
وی در رابطه با علت شیوع و گستردگی چنین بزهکاری‌هایی در جامعه افزود: «عوامل مختلفی می‌تواند بر رخ دادن چنین حوادثی تأثیرگذار باشد که عدم فرهنگ سازی یکی از مهمترین عوامل آن است، مجازات مجرمان نیازو عامل بازدارنده است اما کافی نیست».
امام جمعه پارس آباد در پایان خاطرنشان کرد: «ما متأسفیم از اینکه آتنا به این شکل از دنیا رفت او می توانست روزی در خدمت جامعه باشد اما به واسطه این حادثه  تلخ از دنیا رفت که همه اهالی منطقه به خاطرآن متأسف و اندوهگین شدند، چراکه در جامعه ایرانی که مردم مسلمان بوده و کتاب آسمانی دارند نباید چنین اتفاقاتی رخ دهد».

منبع: مساجد نیوز

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مجوز استفاده از قالب مذهبی یاسین براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید