منو

سه شنبه, 01 آبان 1397 - Tue 10 23 2018

آموزش مجازی

A+ A A-

رفع معزل بدحجابی با باور قلبی امکان پذیر است

اگر باور قلبی و یقین نسبت به فواید و مزایای دنیوی و اخروی حجاب عملیاتی می‌شد امروز معزل بدحجابی یا بی حجابی نداشتیم.

 

حجت الاسلام حسن دهشیری، امام جمعه اردستان در گفت‌وگو با خبرنگار مساجد نیوز درباره ضرورت عفاف و حجاب در جوامع اسلامی، گفت: «ما مسلمانان پیرو قرآن هستیم بنابراین عفاف و حجاب را از ضروریات دین می‌دانیم».
وی افزود: «ما به عنوان معتقد به قرآن کریم به اصل عفاف و حجاب اعتقاد قلبی و باور دینی داریم چراکه در قرآن به این مسأله با صراحت اشاره شده است که به خانم ها دستور پوشش داده شده و به خانم‌ها و آقایان هر دو دستور عفاف داده است».
امام جمعه اردستان با بیان اینکه فقط خانم‌ها باید عفاف داشته باشند تصور اشتباهی است، عنوان کرد: «اگر چه عفاف و حجاب برای خانم ها امری ضروری و لازم‌تر است اما نباید فراموش کرد که آقایان نیز باید عفت داشته باشند».
حجت الاسلام دهشیری درباره علت حجاب گریزی برخی بانوان اظهار داشت: « شیطان علم بالا و نسبت به معاد و مبدأ و قدرت خداوند اعتقاد داشت اما چون این امر در وجود او به باور نرسیده بود از دستور الهی تمرد کرد، برخورد برخی افراد با مسأله حجاب هم اینگونه است».
وی تصریح کرد: «بسیاری نماز و روزه یا حجاب و عفاف را قبول دارند اما علت عمل نکردن آنها باور قلبی نداشتن است، اگر باور قلبی و یقین نسبت به فواید و مزایای دنیوی و اخروی حجاب عملیاتی می‌شد امروز معزل بدحجابی یا بی حجابی نداشتیم».
امام جمعه اردستان با بیان اینکه برخی هم نسبت به مسأله اعتقادی عفاف و حجاب آگاهی کافی و لازم ندارند، گفت: «در قرآن کریم و احادیث ائمه معصومین(ع) درباره مسأله عفاف و حجاب کامل صحبت شده است کوتاهی از ما و دستگاه‌های فرهنگی است که این موضوع را برای جامعه  تبین نکردیم».
حجت الاسلام دهشیری تصریح کرد: «دستگاه‌های فرهنگی صرفاً فرهنگ و ارشاد یا سازمان تبلیغات اسلامی نیست بلکه حوزه‌های علمیه، مراکز دینی، هیأت‌های مذهبی، مساجد، مداحان، روحانیون و دانشگاهای ما در این زمینه کوتاهی کردند».
وی با بیان اینکه باید در زمینه عفاف و حجاب امر به معروف و نهی از منکر صورت گیرد، گفت: «در بیانات رهبر معظم انقلاب آمده است که ما به جای دعوا و درگیری به تذکر مشفقانه و همراه با مهربانی بپردازیم».

منبع:مساجد نیوز

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مجوز استفاده از قالب مذهبی یاسین براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید