منو

سه شنبه, 01 آبان 1397 - Tue 10 23 2018

آموزش مجازی

A+ A A-

«صحیفه سجادیه» ترجمه عرشی قرآن را ارائه می کند

خبرگزاری شبستان: رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد کشور با ابراز تاسف از بی خبری جامعه به ویژه فرهنگیان و دانشگاهیان از گنجینه عظیم صحیفه سجادیه، تصریح کرد: این کتاب ارزشمند، ترجمه عرشی از قرآن ارائه می کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بندرعباس، حجت الاسلام محمدجواد حاج علی اکبری در دیدار اعضای ستاد کنگره بین المللی امام سجاد(ع)، از صحیفه سجادیه به عنوان برگ برنده شیعه نام برد و اظهار کرد: آثار ارزشمند به جای مانده از امام سجاد(ع) نظیر صحیفه سجادیه، رساله الحقوق و مناجات ابوحمزه ثمالی دارای چنان وسعت و ابعادی هستند که می توان برای هر کدام از آنها کنگره ای جداگانه برگزار کرد.

 

وی با اشاره به ظرافت های رساله الحقوق، افزود: این کتاب گرانبها به قدری دقیق، ظریف و پر نکته است که انسان را متحیر ظرافت خود می کند و دعای ابوحمزه نیز خود به تنهایی یک مکتب عالی، عرفانی، اخلاقی و تربیتی است.

 

حجت الاسلام علی اکبری به درس هفتگی صحیفه سجادیه 15 ساله خود در تهران اشاره و عنوان کرد: در کنار دریای بیکران و مملو از دُر و گوهر ناب صحیفه سجادیه هستیم اما متاسفانه به علت عدم آشنایی با آن، لب تشنه ایم؛ نمی توان بدون صحیفه سجادیه از زیبایی ها و لطایف قرآن بهره مند شد.

 

وی خطاب به اعضای ستاد کنگره، اذعان کرد: این شما نبوده اید که نام مبارک امام سجاد(ع) را برای این حرکت ارزشمند انتخاب کرده اید بلکه آن حضرت شما را برای خدمتگذاری برگزیده است.

 

رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد کشور با اشاره به گزارش اعضای ستاد، گفت: مستمر بودن، اجتماعی سازی این رخداد و تحت پوشش قرار دادن اقشار مختلف، کم هزینه بودن، توجه به جنبه مردمی، گسترش آن به استان های دیگر و 12 کشور جهان از نکات قابل توجه است که در آینده برکات فراوانی را به دنبال خواهد داشت.  

 

وی، منحصر به یک روز نبودن، دخیل بودن مساجد و تربیت نیرو در قالب همایش سفیران ولایت را از دیگر ویژگی های برجسته کنگره بین المللی امام سجاد(ع) برشمرد و افزود: این اقدام در صورت استمرار می تواند خلاء تاخیر توجه متمرکز به ائمه اطهار(ع) را تا حدودی جبران کند.

 

در این دیدار، علی علامه زاده، دبیر کنگره بین المللی امام سجاد(ع) گزارش مبسوطی را از نحوه برگزاری کنگره و سلسله برنامه های جانبی آن را ارائه کرد.

 

گفتنی است؛ ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) از ششم تا ۲۵ محرم با محوریت و میزبانی استان هرمزگان و در ۱۰ استان کشور ایران و ۱۲ کشور جهان برگزار می شود.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مجوز استفاده از قالب مذهبی یاسین براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید