منو

سه شنبه, 01 آبان 1397 - Tue 10 23 2018

آموزش مجازی

A+ A A-

ابلاغ آیین نامه محتوایی تکریم مقام شامخ امام سجاد(ع) به کانون های مساجد هرمزگان

خبرگزاری شبستان: مسئول دبیرخانه کانون های مساجد هرمزگان از ابلاغ آیین نامه برنامه های محتوایی تکریم مقام شامخ امام سجاد(ع) به کانون های فرهنگی هنری این استان خبر داد.

حجت الاسلام احمد پهلوانی، مسئول دبیرخانه کانون های مساجد هرمزگان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در بندرعباس اظهار کرد: حضرات معصومین(ع) برای ترویج معارف الهی باتوجه به اقتضائات زمانی شیوه های متفاوتی داشته اند.

 

وی با اشاره به اینکه امام سجاد(ع) با استفاده از زبان دعا به بیان معارف پرداخته اند که مجموعه آنها در قالب صحیفه سجادیه و رساله حقوق و سایر ادعیه در اختیار ماست، افزود: صحیفه سجادیه گنجینه ای از معارف است که ترویج آن مورد تاکید مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید و بزرگان می باشد.

 

حجت الاسلام پهلوانی ادامه داد: با توجه به دغدغه های مقام معظم رهبری مبنی بر مهجور ماندن صحیفه سجادیه و لزوم انس بیشتر با این زبور آل محمد، بر همه ماست که در جهت ترویج این معارف بیش از پیش تلاش کنیم.

 

وی عنوان کرد: در این راستا دبیرخانه کانون های مساجد هرمزگان اقدام به برگزاری شش سال متوالی کنگره امام سجاد(ع) نموده و برآن است ازظرفیت شبکه عظیم وخود جوش مردمی کانون های مساجد در راستای تبیین معارف اسلامی امام سجاد(ع) استفاده نماید.

 

این مقام مسئول گفت: به همین منظور آیین نامه برنامه های محتوایی فرهنگی هنری مساجد استان در محورهای متعدد تدوین و به شرح ذیل اعلام می گردد:

 

۱ . استفاده از مبلغین و روحانیون و ائمه محترم جماعات در ماه محرم در راستای ترویج صحیفه سجادیه در قالب کارگاه آموزشی

 

۲ .ازمساجد منسوب به امام سجاد (علیه السلام) انتظار می رود در این ایام به فضایل و مناقب امام سجاد (ع) و صحیفه سجادیه و رساله حقوق بیشتر پرداخته شود و برنامه هایی که قصد اجرای آن را دارند در این محور باشد.

 

۳.برگزاری مراسم عزاداری در ایام 12 تا  25 محرم و صلوات خاصه امام سجاد(ع) هر روز در این ایام ، و در روزهای سه شنبه در طول سال در مساجد  قرائت و ترویج شود.

 

۴.کانونها با بهره گیری ازظرفیت مدارس موضوع حقوق معلم ووالدین ازمنظرامام سجاد(علیه السلام)  رادرقالب مسابقه دربین دانش آموزان ترویج نمایند.

 

۵ . حق الصلاه از رساله الحقوق امام سجاد (ع) پوستر و در مسجد نصب شود.

 

۶ . استفاده ازظرفیت فضای مجازی درراستای ترویج معارف صحیفه سجادیه (پخش سخنان مقام معظم رهبری پیرامون صحیفه. صلوات خاصه حضرت و .....

 

۷ .تهیه ونصب حدیث هفته با محتوای سخنان قصار امام سجاد (ع) و تهیه کارت پستال و نوشتن عبارات موضوعی نظیر دعا در حق والدین، همسایه...... و توزیع آن بین نمازگزاران و همسایگان مسجد

 

8. قرائت و تفسیر خطبه امام سجاد (ع) در شام توسط سخنرانان و مداحان در سطح مساجدخصوصا در ایام دهه اول محرم الحرام

 

9. تفسیر اشعار فرزدق ( شاعر معروف اهل بیت) در ایام سوگواری حضرت سیدالعابدین(ع)

 

10. تشویق نوجوانان و جوانان به حفظ ادعیه ی صحیفه سجادیه

 

11. مصاحبه از امام جماعت ، مبلغین و علماء و ارسال به خبرگزاری شبستان پیرامون صحیفه سجادیه معارف امام سجاد(ع)

 

برپایه این گزارش؛ از 12 مسجدی که برنامه های فاخری در رابطه با حضرت زین العابدین (ع) اجرا نمایند حمایت خواهد شد.

 

گفتنی است؛ ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) از ششم تا ۲۵ محرم به میزبانی استان هرمزگان و در ۱۰ استان کشور ایران و ۱۲ کشور جهان برگزار می شود.

 

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مجوز استفاده از قالب مذهبی یاسین براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید