منو

سه شنبه, 01 آبان 1397 - Tue 10 23 2018

آموزش مجازی

A+ A A-

کنگره بین المللی امام سجاد(ع) حرکتی ارزشمند در راستای تعظیم شعائر الهی است

خبرگزاری شبستان: رئیس کل دادگستری هرمزگان، جهان امروز را تشنه معنویت و فرهنگ اسلام ناب دانست و از کنگره بین المللی امام سجاد(ع) به عنوان حرکتی ارزشمند در راستای تعظیم شعائر الهی و معرفی و شناساندن معارف و آموزه های اهل بیت(ع) یاد کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بندرعباس، حجت الاسلام و المسلمین علی اکبری در دیدار اعضای ستاد کنگره بین المللی امام سجاد(ع)، ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش، اظهار کرد: گسترش برنامه های کنگره بین المللی امام سجاد(ع) در برخی از استان های کشور و حتی در بعضی از کشورهای جهان به منظور تعمیم و تعمیق فرهنگ اهل بیت(ع) کاری بسیار نیکو و درخور توجه است.

 

وی با بیان اینکه بسیاری از ملت ها از معارف اهل بیت(ع) محروم هستند، افزود: اگر دست اندرکاران کنگره بین المللی امام سجاد(ع) در راستای آگاهی بخشی به انسان های آزاده جهان در رابطه با آموزه های اسلام ناب تلاش کنند و بتوانند فرهنگ اهل بیت را منتقل نمایند، بسیاری از افراد از این گنجینه ها بهره مند خواهند شد.

 

حجت الاسلام و المسلمین اکبری در ادامه به رساله الحقوق امام سجاد(ع) اشاره کرد و گفت: آن حضرت در این کتاب حقوق مختلفی از جمله حق توحید، حق مردم، حق والدین نسبت به فرزندان و حق فرزند بر والدین و ... را بیان فرموده اند که چراغ راهی برای همه انسان هاست.

 

وی تصریح کرد: اگر زمینه ای فراهم شود که رساله الحقوق در لایه های زندگی اقشار مختلف مردم وارد شود، بسیاری از آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی در جامعه از خواهد رفت.

 

رئیس کل دادگستری هرمزگان با تاکید بر تلاش همگانی برای رفع مهجوریت از رساله الحقوق، خواستار تشکیل کارگروه تخصصی رساله الحقوق ویژه مجموعه دستگاه قضایی استان با حضور اندیشمندان داخلی و خارجی شرکت کننده در کنگره شد.

 

وی بیان کرد: ستاد دیه هرمزگان نیز تمهیداتی را فراهم خواهد کرد تا همزمان با روز برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)، تعدادی از زندانیان جرائم غیرعمد با همکاری خیرین از زندان آزاد و به آغوش جامعه بازگردند.

 

حجت الاسلام احمد پهلوانی، دبیراجرایی و حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی لبخندان، دبیر کمیته علمی کنگره نیز در ابتدای این دیدار گزارش های جداگانه ای از اقدامات صورت گرفته برای برگزاری هرچه بهتر این رخداد مهم بین المللی ارائه کردند.   

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مجوز استفاده از قالب مذهبی یاسین براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید