منو

سه شنبه, 01 آبان 1397 - Tue 10 23 2018

آموزش مجازی

A+ A A-

فیلم هایی با موضوعات مرتبط با امام سجاد (ع) تولید می شوند

خبرگزاری شبستان: کتابت دعاهای امام سجاد (ع)، برگزاری مراسم شعرخوانی با گویش سیستانی، تهیه فیلم و مستند با موضوع امام سجاد (ع) و ... از جمله برنامه های استان های کشور با موضوعات مرتبط با امام سجاد (ع) است.

به گزارش خبرنگار مسجد و کانون‌های مساجد خبرگزاری شبستان، گردهمایی برگزارکنندگان کنگره بین المللی امام سجاد(ع) با حضور دبیرستاد عالی کانون های مساجد کشور، صبح امروز در ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور برگزار شد.

 

کنگره بین المللی امام سجاد (ع)  به صورت کشوری برگزار می شود

علامه زاده؛ دبیر کنگره بین المللی امام سجاد (ع) در این نشست، گفت: در این کنگره با خلوص نیت و علاقه قلبی جمعی از دست اندرکاران و مدیران کشور برگزار می شود و دامنه برگزاری این کنگره از مرحله استانی خارج و به صورت کشوری برگزار می شود.

 

وی بیان کرد: امسال با استفاده از نظرات علما، صاحب نظران، کارشناسان و مراجع تقلید، همه ظرفیت ها را در برگزاری این کنگره باید به کار بگیریم.

 

دبیر کنگره بین المللی امام سجاد (ع) همچنین، گفت: کشورهای هندوراس، کلمبیا و میانمار برای برگزاری این کنگره با اعتقاد قلبی اعلام  آمادگی کرده اند.

 

تلاش می کنیم حوزه فعالیت کنگره امام سجاد (ع) را تعمیم ببخشیم

حجت الاسلام لبخندان؛ دبیر علمی کنگره بین المللی امام سجاد (ع) هم خدمت به اهل بیت (ع) را توفیقی دانست که شامل حال برگزار کنندگان این برنامه شده است و گفت: برگزاری این کنگره بین المللی، تلاش ما در راستای تبلیغ اهل بیت (ع) است.

 

لبخندان تاکید کرد: تلاش می کنیم حوزه فعالیت در برگزاری این کنگره را تعمیم، ببخشیم و با حمایت ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد در شاخه ها و استان های دیگر ورود پیدا کنیم.

 

در بحث حافظان صحیفه سجادیه اهتمام خواهیم داشت

در ادامه این نشست، حجت الاسلام جعفری زاده؛ مسئول دبیرخانه سیستان و بلوچستان، گفت: بحث شعرخوانی و سرود و شعر با گویش سیستانی و محلی سال گذشته در راستای بزرگداشت امام سجاد (ع) برگزار شد و امسال نیز در دستور کار است.

 

وی با اشاره به اهتمام ویژه اهل سنت به شعرخوانی در مورد امام سجاد (ع) گفت: پیش بینی می کنیم امسال استقبال از مراسم شعر خوانی بیش از سال های گذشته باشد، همچنین امسال در بحث حافظان صحیفه سجادیه اهتمام خواهیم داشت.

 

برای فیلمنامه نویسی مرتبط با امام سجاد (ع) برنامه ریزی خواهیم کرد

حجت الاسلام راوند؛ مسئول دبیرخانه کانون های کرمان جنوب، هم در این نشست با اشاره به اینکه بخش شعر این کنگره به این استان واگذار شده است، گفت: در سال اول در زمینه سوگواره شعر امام سجاد (ع) برنامه هایی برگزار شد، در سال دوم نیز در مورد کتابت دعاهای امام سجاد (ع) برنامه داشتیم و امسال در بخش فیلمنامه نویسی و مستندسازی مرتبط با امام سجاد (ع) برنامه ریزی خواهیم کرد.

 

وی گفت: تولید فیلم مستند از مساجد و کانون های فرهنگی هنری مساجد به نام امام سجاد (ع) هم امسال از سوی این دبیرخانه مورد توجه قرار می گیرد.

 

حجت الاسلام طاهری؛ مسئول اداره کل و فرهنگ ارشاد اسلامی قشم نیز، گفت: سال گذشته پیش‌کنگره امام سجاد (ع) در قشم با همکاری اداره اوقاف آن برگزار شد، امسال هم در این زمینه برنامه ریزی هایی در دستور کار است.

 

وی از برگزاری مسابقه دعای مکارم‌الاخلاق امام سجاد (ع) خبر داد و گفت: منطقه آزاد قشم با کشور عمان تلاش می کنند تا در زمینه ترویج فرهنگ مرتبط با امام سجاد (ع) برنامه هایی داشته باشند.

 

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مجوز استفاده از قالب مذهبی یاسین براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید