منو

سه شنبه, 01 آبان 1397 - Tue 10 23 2018

آموزش مجازی

A+ A A-

همایش سبک زندگی از رساله حقوق امام سجاد (ع) برگزار می شود

خبرگزاری شبستان: برگزاری همایش سبک زندگی از رساله حقوق امام سجاد (ع)، برنامه در محضر صحیفه سجادیه، کنگره سید العابدین (ع) از جمله برنامه هایی هستند که در راستای بزرگداشت امام سجاد (ع) در استان های کشور برگزار شده است.

به گزارش خبرنگار مسجد و کانون های مساجد خبرگزار ی شبستان، گردهمایی برگزارکنندگان کنگره بین المللی امام سجاد(ع) با حضور دبیرستاد عالی کانون های مساجد کشور، صبح امروز در ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور برگزار شد.

 

ابدالی؛ سرپرست دبیرخانه کانون های مساجد استان کرمان، گفت: برگزاری مسابقه قرائت صلوات خاصه امام سجاد (ع) امسال هم همانند سال های گذشته برگزار می شود و تلاش می کنیم که در نهادینه کردن این صلوات در روزهای سه شنبه هر هفته در ادارات و  مساجد گام هایی برداریم.

 

برگزاری مسابقه مداحان جوان

در ادامه این نشست باقری، سرپرست دبیرخانه کانون های مساجد استان فارس، گفت: سال گذشته، پنج همایش سبک زندگی برگرفته از رساله حقوق امام سجاد (ع) برگزار شد، امسال نیز در این زمینه برنامه ریزی هایی خواهیم داشت.

 

وی ساخت کارتون و اقداماتی چون برگزاری مسابقه مداحان جوان در مورد زندگی امام سجاد (ع)، برنامه های جهادی و عیادت از بیماران را از جمله برنامه هایی نام برد که سال گذشته در راستای بزرگداشت امام سجاد (ع) مورد توجه قرار گرفتند و گفت: امسال تلاش می کنیم برای آشنایی جوانان با سبک زندگی اهل بیت (ع)، جایگاه امام سجاد (ع) و مسجد را مورد توجه قرار دهیم و در این زمینه از ظرفیت نیروهای کانون ها و  سایر دستگاه ها استفاده کنیم.

 

یوسفی؛ کارشناس فرهنگی دبیرخانه کانون های مساجد استان خوزستان هم از برگزاری 14 برنامه تحت عنوان «در محضر صحیفه سجادیه» در سال های گذشته خبر داد و گفت: این برنامه به دو زبان عربی و فارسی از صدا و سیمای استانی پخش شد.

 

برگزاری ۱۶ جشنواره، سوگواره و طرح ملی

در ادامه حمیدرضا بنی اسدی؛ دبیر کمیته مناسبت های مذهبی و ملی ستاد عالی کانون های مساجد کشور، گفت: در طول سال 16  جشنواره، سوگواره و طرح ملی برای بزرگداشت ائمه معصومین (ع) و برخی مناسبت های ملی به میزبانی استان ها در کشور برگزار می شوند که برگزاری کنگره بین المللی امام سجاد (ع) یکی از آن ها است.

 

حجت الاسلام احمد پهلوانی؛ مسئول دبیرخانه کانون های مساجد استان هرمزگان و نیز دبیر اجرایی این کنگره نیز در این نشست، گفت: در ایام ولادت امام سجاد (ع)، یکی از برنامه های کنگره امام سجاد (ع)؛ محور وحدت برگزار شد.

 

وی با اشاره به برگزاری کنگره «سید العایدین (ع)» در استان قم بیان کرد: قرار است کتابی از دعاهای امام سجاد (ع) تهیه و در اختیار خطبا قرار گیرد.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مجوز استفاده از قالب مذهبی یاسین براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید