منو

سه شنبه, 01 آبان 1397 - Tue 10 23 2018

آموزش مجازی

A+ A A-

کانون های مساجد مهمترین مرکز تربیت نیرو برای آینده نظام/برای تداوم انقلاب راهی جز کادرسازی وجود ندارد

دکتر درویش نژاد؛
کانون های مساجد مهمترین مرکز تربیت نیرو برای آینده نظام/برای تداوم انقلاب راهی جز کادرسازی وجود ندارد
خبرگزاری شبستان: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان با بیان اینکه برای تداوم انقلاب اسلامی راهی جز کادرسازی وجود ندارد، تصریح کرد: کانون های مساجد یکی از مهمترین مراکز تربیت نیرو برای آینده نظام مقدس جمهوری اسلامی محسوب می شوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بندرعباس، دکتر علیرضا درویش نژاد در دیدار با تیم بازرسی ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور که از صبح امروز با مدیریت حسینعلی سالاری معاون اداری مالی این ستاد وارد استان هرمزگان شده اند، از کانون های فرهنگی هنری مساجد به عنوان یک ظرفیت عظیم و قدرت نرم نظام نام برد و بر تقویت و فعال کردن این تشکل های مردمی تاکید کرد.

 

وی ضمن تسلیت ارتحال یار دیرین امام(ره)، انقلاب و رهبری(حفظه الله)، افزود: نسلی که انقلاب را به وجود آورد تا به امروز به بهترین شکل آن را مدیریت کرد و از این رو نیاز است که برای تداوم آن به فکر کادرسازی باشیم و بهترین مکان برای تربیت نیروی مومن و انقلابی مسجد و کانون فرهنگی هنری است.

 

دکتر درویش نژاد منظور از کادرسازی را شکل گیری تفکری دانست که در همه حال از اصول و ارزش های انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی که با خون هزاران شهید به دست ما رسیده است، دفاع و پاسداری کند.

 

وی، تبیین فرهنگ اسلام ناب، آموزه های قرآنی، سیره نبوی، معارف اهل بیت(ع) و اصول و ارزش های انقلاب و نظام در قالب های ظریف هنری را یکی از ویژگی های منحصر به فرد کانون های فرهنگی هنری مساجد ذکر کرد و گفت: وجود جوانان باایمان، متعهد، دغدغه مند، با استعداد در مجموعه کانون های فرهنگی هنری سرمایه بزرگی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان بار دیگر با تاکید بر حمایت و تقویت هرچه بیشتر کانون های فرهنگی هنری مساجد، افزود: در حوزه حمایت از کانون های مساجد جدای از الزامات اداری، بر اساس اعتقادات و مبانی فکری نیز معتقدم که از این مجموعه باید به صورت ویژه حمایت شود.

 

وی همچنین به پروژه ساختمان دبیرخانه کانون های مساجد هرمزگان اشاره و خاطرنشان کرد: کلنگ این پروژه از پنج سال پیش به زمین خورده است و متاسفانه آن گونه که باید تا کنون پیشرفت چندانی نداشته است و از این رو ستادعالی نیز برای تکمیل آن با مجموعه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همراه باشد.

 

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام احمد پهلوانی، مسئول دبیرخانه کانون های مساجد هرمزگان گزارش مبسوطی از عملکرد این مجموعه و همچنین مشکلات و تنگناهای فراروی فعالیت کانون های فرهنگی هنری مساجد استان را ارائه کرد.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مجوز استفاده از قالب مذهبی یاسین براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید