منو

سه شنبه, 01 آبان 1397 - Tue 10 23 2018

آموزش مجازی

A+ A A-

بازدید تیم بازرسی ستادعالی از دوره های حفظ کل قرآن کانون روستای کشپیری

بازدید تیم بازرسی ستادعالی از دوره های حفظ کل قرآن کانون روستای کشپیری
خبرگزاری شبستان: تیم بازرسی ستادعالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور از کانون فرهنگی هنری امام حسن مجتبی(ع) روستای کشپیری حدفاصل شهرستان میناب و بشاگرد که در زمینه طرح حفظ کل قرآن فعال است، بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از هرمزگان، حسینعلی سالاری معاون اداری مالی و امور استان های ستادعالی، محمدی کارشناس بودجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه حجت الاسلام احمد پهلوانی مسئول دبیرخانه کانون های مساجد هرمزگان با سفر به شرق استان، از کانون فرهنگی هنری امام حسن مجتبی(ع) و فعالیت های قرآنی آن دیدن کردند.

 

کانون فرهنگی هنری امام حسن مجتبی(ع) روستای کشپیری که توسط برادران میرانی که پنج نفرشان حافظ و 2 نفر نیز در حال حفظ اداره می شود از سال 93 مجوز رسمی خود را از ستادعالی دریافت کردند و از همان سال در راستای تحقق فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت 10 میلیون حافظ، اقدام به برگزاری کلاس های حفظ کل کردند که در سال نخست 23 نفر و در سال گذشته نیز 21 حافظ را تربیت کردند.

 

دوره های حفظ کل این کانون به دلیل حضور شرکت کنندگانی از استان های خراسان جنوبی، مازندران، کرمان، سیستان بلوچستان و هرمزگان به صورت شبانه روزی در حال برگزاری است و در سال جاری 36 شرکت کننده دارد که در حال حاضر جزء هشتم قرآن را حفظ کرده اند.

 

 

حسینعلی سالاری، معاون اداری مالی ستادعالی در جمع حافظین این کانون، مشکل جدی بشر امروز را خلاء معنویت دانست و گفت: رجوع به قرآن و معارف اهل بیت(ع) تنها راه نجات دنیا و آخرت است.

 

وی از طرح حفظ روستای کشپیری به عنوان کاری زیربنایی نام برد و افزود: هر کدام از این حافظان کلام وحی در آینده منشاء اثرات ارزشمندی خواهند بود که خانواده میرانی در ثواب آن سهیم می باشند.

 

معاون اداری مالی ستادعالی کانون های مساجد کشور ترویج فرهنگ قرآنی را یکی از اولویت های مهم کانون های فرهنگی هنری برشمرد و اظهار کرد: امروز دشمنان اسلام ناب و نظام مقدس جمهوری اسلامی به دنبال ضربه زدن به نظام از طریق دور کردن نسل جوان از اصول و ارزش ها هستند که این موضوع رسالت کانون های مساجد را صدچندان می کند.

 

 

وی تاکید کرد: کانون های فرهنگی هنری باید براساس نیازسنجی و پتانسیل ها و ظرفیت های موجود در منطقه، در راستای تربیت نیرو برای آینده نظام برنامه ریزی و تلاش کنند که الگوی نمونه آن طرح حفظ کل روستای کشپیری است.

 

امین میرانی، مدیرمسئول کانون فرهنگی هنری امام حسن مجتبی(ع) روستای کشپیری نیز ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های قرآنی این کانون، بیان کرد: دوره های حفظ کل در این کانون در دو بخش روزانه و شبانه روزی در حال انجام است.

 

وی افزود: هم اینک 36 نفر از استان های مختلف کشور در دوره شبانه روزی و بیش از 300 نفر نیز از 15 روستای شهرستان های میناب و بشاگرد در دوره های روزانه حفظ کل قرآن این کانون حضور دارند.

 

 

میرانی تصریح کرد: هزینه های برگزاری دوره های حفظ کل قرآن در این کانون توسط پدرم که به شغل شریف کشاورزی در مزرعه ای کوچک در همین روستا مشغول فعالیت است، تامین می شود.

 

وی یادآور شد: براساس برنامه ریزی صورت گرفته در کانون، قرار است سالیانه 50 نفر از سراسر کشور با شرکت در این دوره ها کل قرآن را حفظ کنند.

 

گفتنی است؛ روستای کشپیری از توابع بخش سندرک، با ۲۰۰ نفر جمعیت در ۱۰۰ کیلومتری مرکز شهر میناب واقع شده است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مجوز استفاده از قالب مذهبی یاسین براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید