منو

یکشنبه, 01 مهر 1397 - Sun 09 23 2018

آموزش مجازی

A+ A A-

در دوران بازنشستگی در مسجد فعالیت می کنم/فرهنگ مسجدی تنها راه مقابله با توطئه های دشمن است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بندرعباس، امیر دریادار دوم حسین آزاد در نشست خبری هفته دفاع مقدس در بندرعباس عنوان کرد: محور بودن فرهنگ مسجدی، نقش مهمی در پیروزی انقلاب و دوران دفاع مقدس داشت؛ زیرا همه فعالیت ها از مسجد پایه ریزی می شد.

وی با اشاره به اثربخشی حرکت هایی که با محوریت مسجد صورت می گیرد، تصریح کرد: امروز دشمن درصدد ترویج فرهنگ هویت زدایی در بین نسل جوان است و تنها راه مقابله با این توطئه دشمن، برجسته کردن فرهنگ مسجدی در جامعه است.

امیر دریادار دوم آزاد گفت: آنچه از نسل جوان ما در برابر آسیب ها واکسینه می کند، توجه به فرهنگ مسجد محوری و تفکر دینی است.

وی در ادامه با واکاوی دستاوردهای دفاع مقدس، افزود: هرچه زمان می گذرد به این واقعیت که جنگ برای ما مصیبت نبود بلکه گنج و نعمت بود، بیشتر پی می بریم.

آزاد به دستاوردهای دفاع مقدس در حوزه های مختلف بین المللی، سیاسی، نظامی، اقتصادی، علمی و ... اشاره و اظهار کرد: امروز دستاوردهای جنگ تحمیلی به عنوان الگویی موفق در دانشگاه های نظامی دنیا مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش، وحدت نیروهای عمل کننده نظامی حول محور ولایت فقیه و تفکر دینی، حذف تفکر لیبرالی، مردمی کردن دفاع، تزریق روحیه خودباوری، تکلیف مداری، شهادت طلبی، اعتماد به نفس، زهد و ساده زیستس، تواضع، شجادعت، توکل و توسل را از دیگر دستاوردهای دوران دفاع مقدس برشمرد.

وی  افزود: زایش تفکر بسیجی، تثبیت اقتدار جمهوری اسلامی، تضمین استقلال کشور، استقلال در حوزه دفاعی و خودکفایی در تولید تجهیزات نظامی، زایش الگوی مبارزه با امپریالیسم، رسوایی منافقین، اعتقاد داشتن به نقش ایران در تامین امنیت و سیاست منطقه از دیگر دستاوردهای دفاع مقدس است.

دریادار آزاد در بخش دیگری از سخنان خود به نقش نیروی دریایی ارتش در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آغاز جنگ طومار نیروی دریایی رژیم بعثی را پیچید و باعث شد تا اقتصاد جنگ آسیب نبیند و اگر این اتفاق نمی افتاد شاید سرنوشت جنگ به گونه ای دیگر رقم می خورد.

وی همچنین به برنامه های هفته دفاع مقدس نیروی دریایی ارتش اشاره و بیان کرد: 114 برنامه نظامی، فرهنگی و ورزشی پیش بینی شده است که برخی از آنها به صورت مشترک برگزار می شود.

آزاد، مراسم رژه، دعای عرفه، غبارروبی گلزار شهدا، حضور پررنگ در نمازجمعه، محافل انس با قرآن، عیادت از بیماران، دعای کمیل، زیارت عاشورا و مسابقات فرهنگی و ورزشی را از برنامه های شاخص این دهه ذکر کرد و گفت: این هفته نمادی از 365 روز سال است و در طول سال باید در راستای گسترش فرهنگ دفاع مقدس تلاش شود.

مجوز استفاده از قالب مذهبی یاسین براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید