منو

یکشنبه, 01 مهر 1397 - Sun 09 23 2018

آموزش مجازی

A+ A A-

پرهیز از حالت کلیشه ای و توجه به جوانان از نکات برجسته کنگره امام سجاد(ع) است

حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد در گفتگو خبرنگار خبرگزاری شبستان هرمزگان با بیان اینکه رسالت کنگره بین المللی امام سجاد(علیه السلام) کیفیت بخشیدن به فعالیت های فرهنگی جوانان است، عنوان کرد: این اقدام از طرفی عمق بخشیدن به اندیشه ها و ژرف نگری در تحلیل هاست و از سویی نیز موجب توسعه دادن به تفکر و مستندسازی سخن و نظر به آیات قرآنی و منابع مستحکم است چرا که صحیفه مستند به قرآن است.

وی  با اشاره به دوران زندگانی امام سجاد(علیه السلام)، خاطرنشان کرد: آن حضرت دارای زندگی متنوعی است که هر بخش آن در مقطعی خاص اتفاق افتاده است و این امام همام، جهاد در اوج، خفقان در اوج، ترس و عقب نشینی مردم در اوج را از نزدیک مشاهده کرده اند.

حجت الاسلام و المسلمین یعقوبی با استناد به بخشی از وصیت نامه امام راحل(ره) که: «ما افتخار می کنیم که صحیفه سجادیه و امام سجاد(علیه السلام) از ماست»، افزود: مخاطب نهج البلاغه عوام هستند، ولی امام سجاد(علیه السلام) مخاطب خود در صحیفه را انسان هایی که در اوج روند تکاملی هستد، دیده است.

وی با بیان اینکه صحیفه سجادیه فرصت تفکر و تحلیل عمیق را برای انسان فراهم می کند، تصریح کرد: هر آنچه که پیرامون این کتاب ارزشمند کار شود، باز هم به جرات می توان گفت که کم کار کرده ایم.

امام جمعه بجنورد اظهار کرد: صحیفه سجادیه دایره المعارف بزرگی از تمام ابعاد فردی، اجتماعی، خانوادگی، بهداشتی، سلامت روح و جسم و ... و اقیانوس عظیمی است که غواصان ماهر می توانند از درون آن لولو و مرجان صید کرده و به نسل جوان هدیه کنند.

وی بر فراهم نمودن زمینه جهت آشنایی جوانان با صحیفه سجادیه و بهره برداری از مطالب ارزشمند آن در ابعاد مختلف زندگی تاکید کرد و گفت: متولیان برگزاری کنگره بین المللی امام سجاد(علیه السلام) باید درصدد تدارک چاپ و انتشار جزوه ای جوان فهم، با نثری ساده و روان و در عین حال پخته پیرامون با سرفصل هایی نظیر تربیت، عافیت و بهداشت، عاقبت بخیری، تعالی اخلاقی، امامت، توحید و ... از صحیفه سجادیه باشند.

یعقوبی در ادامه با استناد به حدیثی از رسول اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) که فرمودند: « انا ادیب الله و علی ادیبی»؛ من تربیت یافته دست خدا و علی تربیت یافته دست من است. بیان کرد: این حدیث به موضوع مهم کادرسازی اشاره دارد و رسالت کانون های فرهنگی هنری مساجد نیز کادرسازی و تربیت افراد است.

وی به تاکید اخیر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در رابطه با حفظ نیروهای انقلابی و جهادی اشاره کرد و افزود: کانون های مساجد باید در کنار امر خطیر کادرسازی، به حفظ نیروهای انقلابی و مسجدی نیز توجه ویژه ای داشته باشند

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: کانون های فرهنگی هنری هم باید نیروهای قبلی را در مساجد حفظ کنند و هم نیروهای جدید برای آینده نظام تربیت کنند و این کار باید توسط مردم و در مسجد صورت گیرد زیرا مسجد خواستگاه انقلاب است.

وی به سخنان رهبر معظم انقلاب در جمع علمای خراسان شمالی مبنی بر تقویت کانون های فرهنگی هنری مساجد و همچنین سخنان اخیر معظم له با موضوع مواظبت از رخنه های فرهنگی، تصریح کرد: همه ما مکلفیم که حرکت جدید مردمی را آغاز کنیم تا انقلاب را از درون حفاظت و پاسداری کنیم.

یعقوبی با بیان اینکه کانون های فرهنگی هنری مساجد باید با کار جهادی روحیه امید و خودباوری را در جامعه ترویج دهند، ابراز داشت: پیوند نسل جدید با نسل های قبل از رسالت های مهم کانون هاست.

مجوز استفاده از قالب مذهبی یاسین براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید