منو

جمعه, 30 شهریور 1397 - Fri 09 21 2018

آموزش مجازی

A+ A A-

افتخارم این است که خداوند مرا از محبان اهل بیت(ع) قرار داد

خبرگزاری شبستان: امام جمعه اهل سنت محله سورو بندرعباس با بیان اینکه افتخارم این است که خداوند مرا از محبان اهل بیت(علیهم السلام) قرار داد، گفت: برترین امتیازی که خدا به انسان عطا کرده، عشق و محبت اهل بیت رسول خدا(صلی الله علیه و آله و سلم) است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بندرعباس، شیخ محمدصدیق فهیمی در نخستین نشست شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت استان هرمزگان عنوان کرد: عشق به اهل بیت پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم)، غایت آرزوی  هر مسلمان است و تمنایی غیر از آن بی معناست.

 

وی با اشاره به اینکه خداوند، محبت به اهل بیت(علیهم السلام) را بر همگان فرض کرده است، خاطرنشان کرد: رسول گرامی اسلام(صلی الله علیه و آله و سلم)، تنها مزد رسالت خویش را محبت اهل بیت(علیهم السلام) قرار داد و فرمود:«من چیزی از شما نمی خواهم جزء، دوستی اهل بیتم).

 

شیخ فهیمی با ذکر این نکته که این  محبت و دوستی زمانی شکل می گیرد  که انسان به حقیقت موضوع پی ببرد، گفت: وزارت فرهنگ  و ارشاد اسلامی می تواند نقش مهم و موثری در تبیین این حقیقت داشته باشد.

 

وی  افزود: اگر انسان به فلسفه واقعی محبت اهل بیت(علیهم السلام) واقف باشد و بداند که در برابر خدمات اهل بیت(علیهم السلام) مدیون است، آنگاه به این حب به عنوان برترین امتیازی که خدا به او عطا کرده افتخار می کند.

 

این عالم اهل سنت، پیروی از سیره اهل بیت(علیهم السلام) را از ضروریات مهم امروز  جامعه اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: خداوند در قیامت  اعلام می کند که تنها محبان علی(علیه السلام) با اهل بیت رسول خدا(صلی الله علیه و آله و سلم محشور می شوند.

 

وی در ادامه با اشاره به مبارزات  امام رضا(علیه السلام) با مخالفان دین اسلام، افزود: آن امام از به انحراف کشیده شدن اندیشه اسلامی توسط دشمنان دین جلوگیری کرد.

مجوز استفاده از قالب مذهبی یاسین براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید