منو

جمعه, 30 شهریور 1397 - Fri 09 21 2018

آموزش مجازی

A+ A A-

سیره حضرت خدیجه(س) الگویی برای سبک زندگی است


خبرگزاری شبستان: استاد اخلاق حوزه نگرش الهی، ایمان محکم و پایدار، دفاع از حریم نبوت، انفال مال و تحمل و صبوری را از ویژگی های برجسته حضرت خدیجه(سلام الله علیها) دانست و گفت: سیره این بانوی بزرگوار، الگویی برای سبک زندگی است.

حجت الاسلام و المسلمین محمد علی لبخندان، استاد اخلاق حوزه و امام جماعت کانون فرهنگی هنری الشهداء مسجد صاحب الزمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) بندرعباس در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان ضمن تسلیت سالروز وفات ام المومنین، حضرت خدیجه(سلام الله علیها)، بیان کرد: حضرت خدیجه(سلام الله علیها)، فرزند «خُوَيْلِد بن اسد بن عبدالعُزّى بن قُصَىِّ بن کلاب» از بانوان اصیل، آبرومند، باشرافت و از ثروتمندان قریش بود که با ازدواج با رسول خدا(صلی الله علیه و آله و سلم) خدمات بسیاری را برای اسلام انجام داد.

 

وی خاطرنشان کرد: حضرت خدیجه(سلام الله علیها) نخستین بانویی بود که به پیامبرگرامی اسلام(صلی الله علیه و آله و سلم) ایمان آورد و به همراه مولی متقیان، حضرت علی(علیه السلام) پشت سر نبی خدا نماز جماعت خواند.

 

حجت الاسلام و المسلمین لبخندان با اشاره به اینکه در شرایطی که مردم، پیامبرخدا(صلی الله علیه و آله و سلم)به تمسخر می گرفتند، افزود: اما حضرت خدیجه(سلام الله علیها) از پیامبر خاتم(صلی الله علیه و آله و سلم) حمایت کرد و در این مسیر همراه خوبی برای پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) بود.

 

وی با اشاره به نقش دارایی و ثروت حضرت خدیجه(سلام الله علیها) در تحریم اقتصادی دشمنان علیه اسلام، تصریح کرد: ثروت این بانوی بزرگوار در کنار اخلاق نیکوی رسول خدا(صلی الله علیه و آله و سلم) و قدرت امیرمومنان، حضرت علی(علیه السلام) نقشی اساسی در تثبیت اسلام داشتند؛ اما نباید نقش حضرت خدیجه(سلام الله علیها) در انفال مال خلاصه شود، زیرا صبوری و بردباری، همراه و همل بودن با رسول الله، ایثارگری و ... از ویژگی های بارز این بانوی بزرگوار بود.

 

امام جماعت کانون فرهنگی هنری الشهداء مسجد صاحب الزمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف)، ساده زیستی را از دیگر ویژگی های حضرت خدیجه(سلام الله علیها) برشمرد و گفت: این بانوی جلیل القدر، پیش از ازوداج با رسول خدا، در خانه مجلل و باشکوه زندگی می کرد، اما پس از ازوداج با دوری از تجملات و ساده زیستی، به الگویی برای مسلمانان تبدیل شد.

 

حجت الاسلام و المسلمین لبخندان، از شوهرداری به عنوان یکی دیگر از ویژگی های ام المومنین اشاره کرد و افزود: آن حضرت همواره فضای منزل را به گونه ای آرام نگاه می داشت که امنیت روحی و روانی برای شوهر و فرزندان مهیا باشد و در فرصت های مناسب علاقه و محبت خویش را نسبت به شوهر ابراز می داشت.

 

وی با اشاره به شیوه درخواست از شوهر در سبک زندگی حضرت خدیجه(سلام الله علیها)، یادآور شد: این بانوی بزرگوار هیچ گاه درخواست های شخصیش را به طور مستقیم به پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) بیان نمی کرد و آن را به صورت پیشنهاد و در کمال ادب و احترام مطرح می کرد.

 

حضرت خدیجه(سلام الله علیها) در سن 65 سالگی در دهم ماه مبارک رمضان سال دهم بعثت وفات نمود و در قبرستان حجون به خاک سپرده شد.

مجوز استفاده از قالب مذهبی یاسین براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید