منو

یکشنبه, 01 مهر 1397 - Sun 09 23 2018

آموزش مجازی

A+ A A-

کنگره بین المللی امام سجاد(ع) ابعاد وجودی و سیره سیدالساجدین را به جامعه معرفی کند

آیت الله نعیم آبادی؛
کنگره بین المللی امام سجاد(ع) ابعاد وجودی و سیره سیدالساجدین را به جامعه معرفی کند
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در هرمزگان با بیان اینکه امام سجاد(علیه السلام) را در گریه هایش محدود کرده ایم و این ظلم بزرگی است، تاکید کرد: کنگره بین المللی امام سجاد(علیه السلام) باید ابعاد مختلف شخصیت و سیره سیدالساجدین را به جامعه معرفی کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بندرعباس، آیت الله نعیم آبادی در همایش امام سجاد(علیه السلام) محور وحدت امت اسلامی ضمن تبریک سالروز میلاد امام سجاد(علیه السلام)، بر تبیین بعد عبادی و عرفانی زین العابدین(علیه السلام) تاکید کرد و گفت: به جز مصائب صحنه کربلا و اسارت در کوفه و شام، باید در رابطه با سجده های امام سجاد(علیه السلام و نمازهای هزار رکعتی آن حضرت نیز پرداخته شود.

 

وی با اشاره به اینکه در تمامی عرفان های کاذب می خواهند نماز(ستون دین) را ویران کنند، افزود: برای مبارزه با عرفان های کاذب، امام سجاد(علیه السلام) و مناجات های عارفانه این امام همام معرفی شود.

 

آیت الله نعیم آبادی در ادامه از وحدت به عنوان ضرورت مهم امروز جامعه نام برد و عنوان کرد: امروز آنهایی(یهود و نصارا) که هم دین و هم کتابشان با یکدیگر متفاوت است با هم یکی شده اند، جدایی در بین ما که هم دین، کتاب و پیامبرمان یکی است جز حماقت چیز دیگری نیست.

 

وی با اشاره به اینکه اختلاف بین شیعه و اهل سنت هیچ گونه ریشه دینی ندارد، گفت: وحدت در استان هرمزگان به یک فرهنگ تبدیل شده است.

 

امام جمعه بندرعباس اظهار داشت: ما در زمان خودمان به هدایت های ائمه اطهار(علیهم السلام) در همه بخش ها، همانند هوا و آب برای حیات، نیازمندیم.

 

وی با اشاره به حدیثی از امام سجاد(علیه السلام)، که فرمودند:« عامل حفظ اسلام و مسلمانان در این است که ثروت در دست کسانی باشد که بدانند که خداوند چه حقی را در آن ثروت قرار داده است و یکی از عوامل نابودی اسلام و مسلمین نیز قرار گرفتن ثروت در دست نااهلان است»، تصریح کرد: اگر ثروتمندان بی درد، حق الهی را پرداخت کنند دیگر هیچ جوانی برای تهیه مخارج ازدواج لنگ نمی ماند.

 

نعیم آبادی به زندگانی امام سجاد(علیه السلام) اشاره کرد و افزود: آن حضرت در مدینه سرپرستی 100 خانوار را برعهده داشت و حتی خود آنها هم نمی دانستند که چه کسی از آنها حمایت می کند تا شرمنده و خجالت نکشند.

 

وی بیان کرد: گریه بر حسین(علیه السلام) کردن و از حال محرومان غفلت بودن با مکتب اهل بیت(علیهم السلام) همخوانی ندارد.

 

نماینده ولی فقیه در هرمزگان در پایان به شعار سال اشاره کرد و گفت: متاسفانه سفره های ما قتلگاه نعمت های خدا شده است و باید در تحقق اقتصاد مقاومتی از امام سجاد(علیه السلام) الگو بگیریم.

 

سید عبدالباعث قتالی، امام جمعه اهل سنت بندرعباس نیز در این همایش، وجود ائمه(علیهم السلام) را محور وحدت امت اسلامی دانست و گفت: اهل بیت(علیهم السلام) چراغی برای هدایت ما از جهل و ظلمت بودند.

 

وی با بیان اینکه صحیفه سجادیه، چکیده ای از اخلاص، اراده و توجه امام سجاد(علیه السلام) است، افزود: امام سجاد(علیه السلام) در صحیفه سجادیه فرهنگ دعا کردن و رابطه با خدا را به ما می آموزند.

 

امام جمعه اهل سنت بندرعباس با اشاره به اوضاع کنونی منطقه و کشتار افراد بی گناه در حمله های انتحاری گروهک های تکفیری، تصریح کرد: افراط و تفریط، عدم آشنایی با فرهنگ بنیادی اسلام و مشورت نکردن با علمای دینی و تبعیت حکام کشورهای اسلامی از بیگانگان ازجمله دلایل وضعیت موجود است.

 

وی هچنین به وحدت اقوام و مذاهب در ایران اسلامی اشاره کرد و گفت: امیدواریم روزی فرا برسد که همزیستی مسالمت آمیزی که در کشور ما وجود دارد در سایر بلاد اسلامی نیز حکمفرما شود.

 

قتالی به تبلیغات سوء شبکه های تلویزیونی معاند اشاره کرد و افزود:  برخلاف ادعاهای آنان که می گویند در ایران به اهل سنت اجازه مسجدسازی و فعالیت های مذهبی نمی دهند، ما امروز در منطقه جنوب قریب به 2 هزار مسجد داریم و همه مناسبت های مذهبی خود را نیز به بهترین شکل برگزار می کنیم.

 

وی ادامه داد: پس از 37 سال از عمر بابرکت انقلاب اسلامی، تا کنون حتی یکبار هم پیش نیامده که به ما بگویند آنچه را که ما می گوییم در نماز جمعه بیان کنید در حالی که در بسیاری از کشورهای عربی، چند روز قبل از نمازجمعه مطالب سخنرانی ائمه جمعه را به آنها دیکته می کنند.

 

مولودی خوانی از برنامه های این همایش بود و در پایان نیز از پوستر ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(علیه السلام) با حضور دادستان کل کشور، نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و یکی از علمای اهل سنت استان رونمایی شد.

 

گفتنی است؛ همایش امام سجاد(علیه السلام) محور وحدت امت اسلامی از برنامه های جنبی ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(علیه السلام) در سالروز میلاد سیدالساجدین با حضور دادستان کل کشور و علمای شیعه و سنی استان هرمزگان در سالن اجتماعات حوزه علمیه خواهران برگزار شد.

مجوز استفاده از قالب مذهبی یاسین براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید