منو

یکشنبه, 01 مهر 1397 - Sun 09 23 2018

آموزش مجازی

A+ A A-

کادرسازی جدی ترین رسالت کانون های فرهنگی هنری است

خبرگزاری شبستان: امام جمعه شهرستان جاسک با اشاره به ظرفیت و پتانسیل موجود در کانون های فرهنگی هنری مساجد، گفت: کادرسازی برای آینده نظام جدی ترین و مهمترین رسالت کانون های مساجد است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شرق استان هرمزگان، حجت الاسلام جواد غلامی در دیدار مسئول دبیرخانه کانون های مساجد هرمزگان، ضمن ابراز رضایت از عملکرد کانون های فرهنگی هنری شهرستان جاسک، از اهتمام ستاد عالی در راه اندازی دفتر منطقه ویژه کانون های فرهنگی هنری مساجد در جاسک قدردانی کرد و اظهار داشت: مساجد در شکل گیری و پیروزی انقلاب و همچنین دفاع مقدس نقش موثری ایفا نموده اند و باید برای پاسداری از دستاوردهای انقلاب به مساجد توجه ویژه ای شود.

 

وی همچنین با اشاره به تاسیس خانه فرهنگ دیجیتال و کانون مصلی در مسجد امام علی(علیه السلام)، تاکید کرد: امروز به همت ستاد عالی امکانات سخت افزاری مورد نیاز در این کانون فراهم شده است و اعضای کانون باید با بهره گیری مناسب از امکانات و تربیت نیرو در راستای مطرح شدن مسجد جامع شهرستان جاسک در سطح منطقه ای، استانی و کشوری برنامه ریزی و تلاش کنند.

 

حجت الاسلام غلامی، تربیت نیروهای محقق و پژوهشگر را یکی از انتظارات مردم و مسئولان شهرستان جاسک از کانون مصلی برشمرد و عنوان کرد: از این پس باید شاهد صف های به هم فشرده نماز جماعت در مسجد جامع باشیم.

 

وی توجه به امر مهم آموزش را از اولویت های مهم و مورد نیاز کانون های فرهنگی هنری مساجد دانست و گفت: آموزش، مقدمه ای برای تربیت و پرورش نیرو است و از این رو کانون ها باید آموزش هدفمند را در دستور کار خود قرار دهند.

 

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان جاسک از واقع شدن کانون های فرهنگی هنری در دل مساجد به عنوان یکی از امتیازات بارز این تشکل های مردمی نام برد و افزود: همین همجواری با مسجد باعث اعتماد مردم به کانون ها شده است که باید از این فرصت در جهت جذب نسل جوان و خنثی سازی توطئه های دشمن استفاده شود.

 

غلامی، علمیاتی کردن فرامین مقام معظم رهبری را یکی دیگر از وظایف مهم و کلیدی کانون های مساجد ذکر کرد و گفت: کانون ها باید در کنار طراحی برنامه ها برای تحقق شعار سال، در زمینه سبک زندگی اسلامی نیز برنامه های عملی طراحی و اجرا کنند.

 

وی، ترویج روحیه استقامت، فرهنگ صرفه جویی، کار و تلاش، احترام به قوانین، شکرگذاری، احسان، همدلی و همراهی و اتحاد در جامعه را از دیگر رسالت های کانون های فرهنگی هنری مساجد دانست.

 

حجت الاسلام احمد پهلوانی، مسئول دبیرخانه کانون های مساجد هرمزگان نیز در ابتدای این دیدار گزارشی از عملکرد کانون های فرهنگی هنری و برنامه های سال جاری این مراکز را ارائه کرد.

 

گفتنی است؛ هم اینک بیش از ۹۴۰ کانون فرهنگی هنری با مجوز رسمی ستاد عالی کانون های مساجد کشور در سطح مساجد استان هرمزگان راه اندازی شده است که در طول سال با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی، هنری، آموزشی، پژوهشی، کتابخانه ای، ارودی، فضای مجازی و ... در 2 بخش برادران و خواهران فعال می باشند.

 

مجوز استفاده از قالب مذهبی یاسین براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید