منو

سه شنبه, 01 آبان 1397 - Tue 10 23 2018

آموزش مجازی

A+ A A-

رابطه خانواده و مسجد، ضامن سلامت اخلاقی جامعه است

خبرگزاری شبستان: مسئول امور بانوان ستاد عالی کانون های مساجد کشور گفت: خانواده یک نهاد اجتماعی است و مسجد نیز بستری برای اجتماع مسلمین و بین این دو نهاد یک ارتباط تنگاتنگ وجود دارد که هر یک از دیگری متاثر است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بندرعباس، زهرا بیگدلی در نشست رابطین واحد خواهران کانون های فرهنگی هنری مساجد استان هرمزگان اظهار کرد: اگر بناست مسجد به طراز اسلامی خود نایل شود به قطع و یقین خانواده نیز در جامعه اسلامی باید به طراز اسلامی برسد.

 

وی با بیان اینکه مساجد در جامعه اسلامی این ظرفیت را دارند که پذیرای آحاد مردم در سنین مختلف باشند و مامنی مناسب برای شهروندان از تولد تا مرگ باشند، خاطرنشان کرد: رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی در این باره می فرمایند: مسجد باید رابطه خود را با جوانانی که ازدواج می کنند، با کسانی که به موفقیت های علمی و اجتناعی و هنری و ورزشی دست می یابند، با صاحب همتانی که کمک به دیگران را وجهه همت می سازند، با غمدیدگانی که غمگساری می جویند و حتی با نوزادانی که متولد می شوند برقرار و مستحکم کند.

 

بیگدلی ادامه داد: برای تقویت بنیان های اخلاقی سالم و سازنده در سطح اجتماع باید تحکیم روابط خانواده ها و مساجد مد نظر باشد و بین این دو نهاد، تعاملی مستمر و پویا ایجاد شود.

 

وی با بیان اینکه رابطان منطقه ای خواهران با شناسایی ظرفیت های بخش خواهران کانون ها و هم افزایی قابلیت های آنان، در جهت رفع کمبودها تلاش کنند، افزود: با شناسایی ظرفیت های موجود در بخش خواهران کانون ها و به اشتراک گذاشتن امکانات و توانایی هایی که در هر کانون وجود دارد کمبودهای هر کانون رفع شده و بدون نیاز به بودجه و امکانات بیشتر امور پیش می رود.

 

مسئول امور بانوان ستاد عالی استفاده از ظرفیت اساتید بومی و پتانسیل موجود در مناطق را موجب کاهش وابستگی ها و معرفی توان مناطق دانست و عنوان کرد: یکی از وظایف رابطان منطقه ای ارتباط مداوم با رابطان منطقه خود است.

 

وی از خودسازی و توجه به بعد خانوادگی به عنوان محور فعالیت ها و وظایف یک بانوی مسلمان نام برد و بیان کرد: واحد خواهران کانون های فرهنگی هنری مساجد باید همواره به دو بال برنامه جامع، هدفمند و مدون و الگوی مناسب تجهیز باشند.

 

 

 

 

مجوز استفاده از قالب مذهبی یاسین براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید