منو

سه شنبه, 01 آبان 1397 - Tue 10 23 2018

آموزش مجازی

A+ A A-

هیات اندیشه ورز در واحد خواهران کانون های فرهنگی هنری تشکیل شود

خبرگزاری شبستان: مسئول دبیرخانه کانون های مساجد هرمزگان بر تشکیل هیات اندیشه ورز در واحد خواهران کانون های فرهنگی هنری تاکیدکرد و گفت: این هیات با بهره گیری از خردجمعی و برنامه ریزی متناسب با نیازهای جوانان، برنامه های اولویت دار را مشخص کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان در شرق استان هرمزگان، حجت الاسلام احمد پهلوانی در نشست رابطین واحد خواهران کانون های فرهنگی هنری مساجد بخش جغین شهرستان رودان، احیای کارکردهای واقعی مسجد، ترویج و نهادینه سازی فرهنگ سلام ناب، سیره نبوی، معارف اهل بیت(ع)، سبک زندگی اسلامی و جذب جوانان در راستای کادرسازی برای آینده نظام را از مهمترین رسالت های کانون های فرهنگی هنری مساجد برشمرد.

 

وی با اشاره به هجمه های فرهنگی گسترده دشمنان علیه دین مبین اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی، افزود: نوک پیکان دشمن برای ضربه زدن به فرهنگ اسلامی، به سمت بنیان خانواده نشانه رفته است و با بهره گرفتن از رسانه ها به ویژه شبکه های ماهواره ای و شبکه های اجتماعی به دنبال ترویج فرهنگ ابتذال در جامعه هستند.

 

حجت الاسلام پهلوانی از اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد به عنوان افسران جنگ نرم نام برد و اظهار کرد: کانون های فرهنگی هنری به ویژه واحد خواهران باید با بهره گیری از ظرفیت های موجود و رصد آسیب ها و ناهنجاری ها، برای خنثی سازی توطئه های دشمن برنامه ریزی و تلاشی جهادگونه داشته باشند.

 

وی تصریح کرد: واحد خواهران کانون های مساجد باید قبل از اجرای برنامه، هیات اندیشه ورز تشکیل دهد و با بهره گیری از خردجمعی برنامه های اولویت دار را مشخص و متناسب با نیاز مخاطبین برنامه ریزی و حرکت کند.

 

این مقام مسئول با اشاره به نقش تاثیرگذار زنان در طول تاریخ اسلام، خاطرنشان کرد: زنان در طول تاریخ حتی قبل از اسلام بنا به نص صریح آیات قرآن در حمایت از دین خدا و پیامبران الهی نقش آفرین بوده اند.

 

وی با ذکر این مطلب که نیمی از جمعیت جامعه را بانوان تشکیل می دهند، تاکید کرد: واحد بانوان کانون های فرهنگی هنری مساجد بابد در موضوعات مختلف نظیر اوقات فراغت، تشکیل خانواده، سبک زندگی، همسرداری، تربیت فرزند، ترویج سنت های بومی حسنه مطابق با شرع، اقتصاد مقاومتی برنامه ریزی داشته باشند.

 

پهلوانی، برنامه ریزی و تلاش در راستای جذب کودکان و نوجوانان به مساجد، تعامل با مدارس برای اجرای هرچه بهتر طرح «از مدرسه تا مسجد»، ارتقای بصیرت دینی مذهبی، برگزاری دوره های آموزشی صنایع دستی و مشاغل خانگی به منظور کمک به رونق اقتصادی خانواده ها را از دیگر برنامه های واحد خواهران کانون های فرهنگی هنری مساجد ذکر کرد.

 

وی اضافه کرد: برگزاری کلاس های آموزش قرآن به ویژه روخوانی، روانخوانی، حفظ و مفاهیم، آموزش احکام و اخلاق، فراهم نمودن زمینه برای ورزش خواهران از دیگر برنامه هاست که باید به آن پرداخته شود.

 

حجت الاسلام پهلوانی در ابتدای این نشست ضمن تبریک حلول ماه ربیع الاول، گفت: ربیع الاول، ماه ولادت و هجرت رسول گرامی اسلام(ص) است؛ پیامبر اکرم(ص) برای ترویج دین خدا دوری از اقوام و خویشان را به جان خرید و از وطن خویش هجرت نمود.

 

وی با بیان اینکه نخستین اقدام پیامبر رحمت و مهربانی پس از هجرت، ساخت مسجد بود، افزود: آن حضرت در مسجد مدینه نیروهای مومنی را تربیت نمود که نقش موثری در گسترش دین اسلام ایفا کردند.

 

در پایان این نشست مسئول دبیرخانه کانون های مساجد هرمزگان از کانون فرهنگی هنری لقمان حکیم مسجد صاحب الزمان(عج) روستای ناصرآباد مجری طرح حفظ قرآن کریم، کانون فرهنگی هنری کوثر روستای کم باران و کانون فرهنگی هنری حامیان ولایت روستای جم انبه بازدید کرد.

 

گفتنی است؛ 23 کانون فرهنگی هنری با مجوز رسمی ستاد عالی کانون های مساجد کشور در مساجد بخش جغین از توابع شهرستان رودان در شرق استان هرمزگان فعالیت دارند.

 

مجوز استفاده از قالب مذهبی یاسین براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید