منو

سه شنبه, 01 آبان 1397 - Tue 10 23 2018

آموزش مجازی

A+ A A-

همزمان با دهه فجر؛ آرمان های انقلاب و دستاوردهای نظام در مساجد تبیین شود

همزمان با دهه فجر؛
آرمان های انقلاب و دستاوردهای نظام در مساجد تبیین شود
خبرگزاری شبستان: مسئول کمیته مساجد ستاد دهه فجر هرمزگان، بر بهره گیری از ظرفیت مساجد برای تبیین اهداف و آرمان های انقلاب و تشریح دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی در سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بندرعباس، حجت الاسلام احمد پهلوانی در نشست کمیته مساجد ستاد دهه فجر استان هرمزگان با اشاره به نقش و جایگاه مسجد، یادآور شد: معمار کبیر انقلاب با تاسی از پیامبر اسلام(ص) که مرکز تمدن اسلامی را مسجد قرار داده بودند، حرکت نهضت را از مسجد سلماسی قم آغاز کرد و در دوران تبعید در نجف نیز مسجد شیخ انصاری را پایگاه خود قرار داد.

 

وی افزود: توجه امام راحل(ره) به مسجد به دلیل واقف بودن آن حضرت به اثرگذاری معنوی و جایگاه الهی و تربیتی این مکان مقدس بود.

 

حجت الاسلام پهلوانی از سنگر مسجد به عنوان یکی از ظرفیت های دین مبین اسلام نام برد و عنوان کرد: همان گونه که مساجد در شکل گیری و پیروزی انقلاب و همچنین در دوران دفاع مقدس نقش آفرین بودند امروز نیز در حراست از نظام و دستاوردهای انقلاب می تواند نقش آفرین باشند.

 

وی بر همکاری و همراهی همه دستگاه ها به ویژه دستگاه های فعال در حوزه مساجد تاکید کرد و گفت: همه دستگاه ها باید از ظرفیت دهه فجر برای انعکاس دستاوردهای نظام و تبیین اصول و ارزش های انقلاب، امام(ره) و شهدا برای نسل جوان حداکثر استفاده را ببرند.

 

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان هرمزگان با بیان اینکه نباید برنامه های دهه فجر تنها به برگزاری جشن محدود شود، خواستار توجه ویژه به برنامه های محتوای در راستای انتقال ارزش ها و آرمان های انقلاب به نسل جوان شد.

 

وی برنامه ریزی برای فراهم نمودن زمینه مشارکت حداکثری در راهپیمایی روز 22 بهمن را یکی از مهمترین برنامه کمیته مساجد دانست و خاطرنشان کرد: تبیین رشادت مجاهدین و شهدای انقلاب باید محور همه برنامه ها باشد.

 

حجت الاسلام سید حسینی، مشاور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان با ذکر این نکته که مسجد در پیروزی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس محور بود، تصریح کرد: این مکان مقدس امروز نیز در خنثی سازی توطئه های دشمنان به ویژه تهاجم فرهنگی نقش اساسی را ایفا می کند.

 

وی فاصله گرفتن از مسجد را موجب دوری از اهداف و آرمان های انقلاب دانست و گفت: دور کردن مردم از مسجد و کمرنگ شدن برنامه های سالگرد پیروزی انقلاب یکی از اهداف دشمن است و از این رو کمیته مساجد دهه فجر مسئولیت سنگینی را برعهده دارد که باید با اجرای برنامه های موثر در این زمینه نقش آفرین باشد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مجوز استفاده از قالب مذهبی یاسین براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید